PRZEDSZKOLE NA MONTESSORIAŃSKIM WZGÓRZU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

13 grudnia 2019

Dzieci z grup przedszkolnych 0 „a”, 0 „b” i 0 „c” długo wyczekiwały 6 grudnia. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego Mikołaja nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, dźwięk dzwonka, a w progu stanął On… Święty Mikołaj!

Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i zaśpiewały piosenkę, nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Następnie dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. „W poszukiwaniu baśni”, przygotowane przez studentów PWSZ z Wałbrzycha i rozpocząć wspólną zabawę.

 “Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym przedszkolakom. Do zobaczenia za rok!”.

PTASI MIŁOŚNIK

13 grudnia 2019

15 listopada 2019r. odwiedził nas w przedszkolu miłośnik i hodowca ptaków pan Janusz Woźnicki.

Przybył do nas wraz ze swoimi pupilami: czyżykami, gilami, jerzykami, szczygłami,  zaprezentował je oraz przybliżył nam kilka ciekawostek na ich temat. Dzieci z zainteresowaniem i zachwytem przyglądały się ptakom, zadawały pytania panu Januszowi i umówiły się z hodowcą, że na wiosnę odwiedzą go w domu.

 

Sporządziła: K. Szczepaniak, M. Drapich, J. Mucha

Przejdź do - ŚNIADANIE DAJE MOC

ŚNIADANIE DAJE MOC

20 listopada 2019

8 listopada 2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki wzięli udział w  ogólnopolskim  programie „Śniadanie daje moc”. Program ten propaguje wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe i podkreśla rolę śniadania w diecie dziecka. Dzieci utrwalały wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania, przygotowywały zdrowe posiłki, które z apetytem spałaszowały.

   Sporządziła:

K. Szczepaniak, M. Krawiec

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

9 października 2019

20 września 2019r. po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
W tym dniu grupa „Niedźwiadków” oraz oddziały przedszkolne 0 A, 0 B bawiły się w swoich salach i  na boisku szkolnym. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach muzyczno-ruchowych zainicjowanych przez nauczycielki i dzieci. Cała społeczność przedszkolna integrowała się podczas wspólnych zabaw. Starszaki otoczyły opieką młodszych kolegów.  Dzieci ze starszych grup samodzielnie  wykonały antystresowe gniotki, które podarowały maluchom.

Na zakończenie tego radosnego dnia dzieci częstowały się zdrowymi i smacznymi przekąskami.

Sporządziły: M. Drapich,  J. Mucha, K. Szczepaniak

Przejdź do - „Nie zawsze dzika Afryka” - MINIMONCERT FILHARMONII SUDECKIEJ

„Nie zawsze dzika Afryka” - MINIMONCERT FILHARMONII SUDECKIEJ

18 czerwca 2019

Dnia 11 czerwca 2019r. po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Sudeckiej. Audycja muzyczna odbywała się pod hasłem „Nie zawsze dzika Afryka”. Przedszkolaki zapoznały się dźwiękami Afryki: deszcz sawanny, piasek pustyni i innymi. Zaśpiewały afrykańską piosenkę i zagrały na tradycyjnych instrumentach, zapanował wakacyjny klimat.

Koncert dostarczył dużo radości, zabawy i nowych wiadomości.

Karina Szczepaniak

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-28
Data publikacji:2018-10-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Użytkownik
Liczba odwiedzin:1749