PRZEDSZKOLE NA MONTESSORIAŃSKIM WZGÓRZU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - KARNAWAŁ NA 102

KARNAWAŁ NA 102

4 lutego 2020
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. 3 lutego br. w naszych oddziałach przedszkolnych 0a, 0b, 0c odbył się Bal Karnawałowy, którego temat brzmiał ”Muzyczna pociąg dookoła świata”. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, pszczółki i inne owady czy zwierzęta, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Manów, Batmanów, Supermanów i innych „manów” Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Zabawa była na 102!!!

Sporządziła: K.Szcepaniak

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

13 grudnia 2019

Dzieci z grup przedszkolnych 0 „a”, 0 „b” i 0 „c” długo wyczekiwały 6 grudnia. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego Mikołaja nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, dźwięk dzwonka, a w progu stanął On… Święty Mikołaj!

Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i zaśpiewały piosenkę, nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Następnie dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. „W poszukiwaniu baśni”, przygotowane przez studentów PWSZ z Wałbrzycha i rozpocząć wspólną zabawę.

 “Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym przedszkolakom. Do zobaczenia za rok!”.

PTASI MIŁOŚNIK

13 grudnia 2019

15 listopada 2019r. odwiedził nas w przedszkolu miłośnik i hodowca ptaków pan Janusz Woźnicki.

Przybył do nas wraz ze swoimi pupilami: czyżykami, gilami, jerzykami, szczygłami,  zaprezentował je oraz przybliżył nam kilka ciekawostek na ich temat. Dzieci z zainteresowaniem i zachwytem przyglądały się ptakom, zadawały pytania panu Januszowi i umówiły się z hodowcą, że na wiosnę odwiedzą go w domu.

 

Sporządziła: K. Szczepaniak, M. Drapich, J. Mucha

Przejdź do - ŚNIADANIE DAJE MOC

ŚNIADANIE DAJE MOC

20 listopada 2019

8 listopada 2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki wzięli udział w  ogólnopolskim  programie „Śniadanie daje moc”. Program ten propaguje wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe i podkreśla rolę śniadania w diecie dziecka. Dzieci utrwalały wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania, przygotowywały zdrowe posiłki, które z apetytem spałaszowały.

   Sporządziła:

K. Szczepaniak, M. Krawiec

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

9 października 2019

20 września 2019r. po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
W tym dniu grupa „Niedźwiadków” oraz oddziały przedszkolne 0 A, 0 B bawiły się w swoich salach i  na boisku szkolnym. Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach muzyczno-ruchowych zainicjowanych przez nauczycielki i dzieci. Cała społeczność przedszkolna integrowała się podczas wspólnych zabaw. Starszaki otoczyły opieką młodszych kolegów.  Dzieci ze starszych grup samodzielnie  wykonały antystresowe gniotki, które podarowały maluchom.

Na zakończenie tego radosnego dnia dzieci częstowały się zdrowymi i smacznymi przekąskami.

Sporządziły: M. Drapich,  J. Mucha, K. Szczepaniak

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-28
Data publikacji:2018-10-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Użytkownik
Liczba odwiedzin:3919