PRZEDSZKOLE NA MONTESSORIAŃSKIM WZGÓRZU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - „Nie zawsze dzika Afryka” - MINIMONCERT FILHARMONII SUDECKIEJ

„Nie zawsze dzika Afryka” - MINIMONCERT FILHARMONII SUDECKIEJ

18 czerwca 2019

Dnia 11 czerwca 2019r. po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Sudeckiej. Audycja muzyczna odbywała się pod hasłem „Nie zawsze dzika Afryka”. Przedszkolaki zapoznały się dźwiękami Afryki: deszcz sawanny, piasek pustyni i innymi. Zaśpiewały afrykańską piosenkę i zagrały na tradycyjnych instrumentach, zapanował wakacyjny klimat.

Koncert dostarczył dużo radości, zabawy i nowych wiadomości.

Karina Szczepaniak

 

Przejdź do - SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA-DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA-DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

4 czerwca 2019

3 czerwca 2019r. odbył się na terenie naszego przedszkola  Dzień Dziecka. W ten słoneczny i ciepły dzień dzieci ze wszystkich oddziałów brały udział w Spartakiadzie Przedszkolaka. Był tor przeszkód, bieg  z woreczkiem na głowie, sztafeta, wyścig z piłką. Wszystkie dzieci bawiły się chustą, a w przerwie odpoczywały na kocach zajadając się ciasteczkami, popijając wodę. Zabawy było co niemiara. Każdy „Niedźwiadek” otrzymał upominek: chłopcy piłkę i samochodzik, a dziewczynki skakankę,  koraliki. Ten dzień można uznać za bardzo aktywny i udany.

Przejdź do - DZIEŃ MAMY I TATY

DZIEŃ MAMY I TATY

4 czerwca 2019

28.05.2019r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Dzień Mamy i Taty.  Wszystkie „Niedźwiadki” słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność swoim rodzicom.                                
Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne  własnoręcznie wykonane laurki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła ale i bardzo radosna przebiegała w niezwykle rodzinnej i miłej atmosferze.

Przejdź do - ADWOKAT I PORTOS - koniki z hipoterapii

ADWOKAT I PORTOS - koniki z hipoterapii

4 czerwca 2019

9 maja 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego "Niedźwiadki" w ramach realizacji projektu „Zrównoważony rozwój dziecka na Montessoriańskim Wzgórzu” udały się do gospodarstwa "Zielone Wzgórze" w Dziećmorowicach na kolejne zajęcia z hipoterapii. Rozpoczęły się one w siodlarni, gdzie Wiktor i Dominik mieli za zadanie namalować  konia, którego chcieliby dosiąść. Po wykonaniu i omówieniu swoich prac przyszedł czas, aby udać się do stajni, gdzie na chłopców oczekiwały już dwa konie – Adwokat i Portos. Ponieważ zwierzęta zostały przyprowadzone z wybiegu, dzieci, przy pomocy odpowiednich szczotek   i przyrządów, wyczyściły swoich ulubieńców. Następnie przygotowały dla nich posiłek składający się z suchego chleba, jabłek, marchewki i siana, którym, z wielką radością,  nakarmiły konie. Wreszcie nadeszła najbardziej oczekiwana chwila, kiedy Dominik i Wiktor mogli dosiąść Adwokata i pod czujnym okiem trenerki, pojeździć na nim na specjalnie wyznaczonej do tego ujeżdżalni.

Po skończonych zajęciach, w których na każdym kroku towarzyszyły nam, a nawet pomagały, dwa psiaki, w siodlarni na chłopców czekała nagroda, malutkie, zaledwie dwutygodniowe  króliczki. Dzieci mogły je pogłaskać, wziąć na ręce i poprzytulać, co sprawiło im ogromną radość. Tym miłym akcentem zakończyły się zajęcia z hipoterapii.

Redakcjka i zdjęcia: M. Wędzik

Przejdź do - W LIPCU PRZEDSZKOLE BĘDZIE NIECZYNNE

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-28
Data publikacji:2018-10-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Użytkownik
Liczba odwiedzin:928