Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka

PRZEDSZKOLE NA MONTESSORIAŃSKIM WZGÓRZU

Artykuły

Przejdź do - KARNAWAŁ NA 102

KARNAWAŁ NA 102

4 lutego 2020
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. 3 lutego br. w naszych oddziałach przedszkolnych 0a, 0b, 0c odbył się Bal Karnawałowy, którego temat brzmiał ”Muzyczna pociąg dookoła świata”. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, pszczółki i inne owady czy zwierzęta, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Manów, Batmanów, Supermanów i innych „manów” Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Zabawa była na 102!!!

Sporządziła: K.Szcepaniak

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

13 grudnia 2019

Dzieci z grup przedszkolnych 0 „a”, 0 „b” i 0 „c” długo wyczekiwały 6 grudnia. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego Mikołaja nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, dźwięk dzwonka, a w progu stanął On… Święty Mikołaj!

Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i zaśpiewały piosenkę, nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Następnie dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. „W poszukiwaniu baśni”, przygotowane przez studentów PWSZ z Wałbrzycha i rozpocząć wspólną zabawę.

 “Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym przedszkolakom. Do zobaczenia za rok!”.

PTASI MIŁOŚNIK

13 grudnia 2019

15 listopada 2019r. odwiedził nas w przedszkolu miłośnik i hodowca ptaków pan Janusz Woźnicki.

Przybył do nas wraz ze swoimi pupilami: czyżykami, gilami, jerzykami, szczygłami,  zaprezentował je oraz przybliżył nam kilka ciekawostek na ich temat. Dzieci z zainteresowaniem i zachwytem przyglądały się ptakom, zadawały pytania panu Januszowi i umówiły się z hodowcą, że na wiosnę odwiedzą go w domu.

 

Sporządziła: K. Szczepaniak, M. Drapich, J. Mucha

Przejdź do - ŚNIADANIE DAJE MOC

ŚNIADANIE DAJE MOC

20 listopada 2019

8 listopada 2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki wzięli udział w  ogólnopolskim  programie „Śniadanie daje moc”. Program ten propaguje wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe i podkreśla rolę śniadania w diecie dziecka. Dzieci utrwalały wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania, przygotowywały zdrowe posiłki, które z apetytem spałaszowały.

   Sporządziła:

K. Szczepaniak, M. Krawiec

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-28
Data publikacji:2018-10-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Użytkownik
Liczba odwiedzin:6181