Jesteś tutaj: Start / Aktualności / JASEŁKA

JASEŁKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 stycznia 2020

JASEŁKA

Święta Narodzenia Pańskiego to czas pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu, kiedy każdy z nas zatrzymuje się na chwilę, żeby zastanowić się, co jest dla niego ważne. W ten cudowny czas przenieśliśmy się już 19 grudnia przedstawiając „Jasełka” dla zaprzyjaźnionych pensjonariuszy Domu Pogodnej Starości „Starzyk”. Już po raz kolejny mogliśmy ich odwiedzić, wspólnie zaśpiewać tradycyjne polskie kolędy, ale przede wszystkim sprawić, że na ich twarzach zagościł uśmiech. To nieliczne chwile, kiedy zapominają o samotności, kłopotach i swoich chorobach.

20 grudnia „Jasełka” w wykonaniu uczniów z klas VII a i VIII a pod opieką P. Magdaleny Wędzik, ks. Mateusza Grabonia i P. Roberta Hulewicza mogli oglądać zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie oraz ich rodzice, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły. Tegoroczny spektakl ukazał nam próbę odnalezienia przez Maryję i Józefa schronienia dla małego Jezusa we współczesnym świecie. Niestety, pomimo wszelkich starań, zatroskany Józef nie znalazł zrozumienia u zadufanych w sobie sportowców, wiecznie myślących o odchudzaniu dziewczętach, czy też u właściciela hotelu. Na szczęście z pomocą Bożej rodzinie przyszli bezdomni zapraszając ich na swój dworzec, gdzie udzielają im schronienia i częstują swoim posiłkiem.

Ostatecznie, Józef z Maryją, aby tradycji stało się zadość, udają się do Betlejem, gdzie w ubogiej, opuszczonej stajence przychodzi na świat Pan Jezus. Tam też kierują się wszyscy bohaterowie spektaklu. Rozpoznają oni w nowonarodzonym Dzieciątku Zbawiciela świata i oddają Mu pokłon. W przedstawieniu wykorzystane zostały polskie kolędy i pastorałki, w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem Pani Katarzyny Radziszewskiej, w śpiew których włączała się cała społeczność szkolna.

Po występie głos zabrała Pani Wicedyrektor Barbara Jakacka, która. złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia, aby okres świąt Bożego Narodzenia był czasem spędzonym z bliskimi, podczas którego zatrzymamy się i dostrzeżemy drugiego człowieka. Na zakończenie opiekun Samorząd Uczniowski wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Paulina Gabrysiak – ogłosiły wyniki konkursów na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy” i „Kartkę świąteczną” oraz wręczyły zwycięzcom dyplomy i nagrody.

Sporządziła: Magdalena Wędzik

Zdjęcia : Magdalena Wędzik, Justyna Trunkwalter, Ola Boryczka, Milena Machowska

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-01-12
Data publikacji:2020-01-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Użytkownik
Liczba odwiedzin:110