WAŁBRZYSKIE ŚCIEŻKI ARCHITEKTURY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 stycznia 2019

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Wałbrzyskie Ścieżki Architektury realizowanym przez Zamek Książ. 

Rozpoczął się on udziałem uczniów w warsztatach, na których zapoznawali się z historią architektury na przykładach zabytków Aglomeracji Wałbrzyskiej a następnie wraz z przewodnikiem zwiedzali Zamek „Książ”.

Kolejnym etapem był konkurs dotyczący zabytków Aglomeracji Wałbrzyskiej, do którego nasi uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Joanny Łomińskiej. Ogółem wzięło w nim udział ponad 250 uczestników z różnych szkół. Spośród tej grupy wyłoniono 30 laureatów, wśród których znalazło się aż trzech uczniów z naszej szkoły: Zofia Mierzejewska, Jakub Słomczyński i Tomasz Jędraszczyk – wszyscy z klasy VII a.

Laureaci zostali zaproszeni do udziału w warsztatach projektowych, wycieczkach terenowych i spotkaniach z ekspertami. Były to miedzy innymi:

  • Zajęcia integracyjne w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni w Wałbrzychu, podczas których uczono się wyrobu przedmiotów z ceramiki i gliny.

  • Zwiedzanie Zamku Grodno, Kościoła Pokoju, Katedry w Świdnicy i innych zabytków regionu.

  • Zajęcia projektowe, których efektem było stworzenie interaktywnej mapy oraz gry planszowej.

Podsumowaniem projektu było spotkanie w Książu z wiceprezydent Wałbrzycha panią Sylwią Bielawską oraz prezes zamku panią Anną Żabską, które wręczyły laureatom, opiekunom i koordynatorom dyplomy oraz pierwsze egzemplarze stworzonej przez uczestników gry. Szkoła otrzymała również trzy gry do wykorzystania na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych .

 

Redakcja:Joanna Łomińska

Zdjęcia: wałbrzyszek.pl

  

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-01-17
Data publikacji:2019-01-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Użytkownik
Liczba odwiedzin:198